Поїздка викладачів та працівників університету до Вашави та Кракова

Поїздка викладачів та працівників університету
до Вашави та Кракова

Ми часто подорожуємо за тисячі кілометрів у пошуках нових відчуттів, летимо на інші континенти в надії побачити незвичайні монументи і чудеса природи, але часто забуваємо, що все дивне — поруч. Так можна охарактеризувати поїздку, яка була організована профспілковим комітетом в рамках святкування шістдесятої річниці з дня заснування Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, яка відбулася 25 жовтня 2019 року до країни-сусідки – Польщі.

Всього декілька годин і ми опинилися в середньовічному Кракові — культурній столиці Польщі. Серце його — Старе місто з просторою площею Ринок, костелом Святої Марії і Вавельським замком. Також ми відвідали Ягеллонський університет у Кракові – один з найстаріших університетів у Європі.

Наступною зупинкою маршруту стало місто Варшава і відразу відчувається, що ми опинилися в столиці. Місто дуже динамічне, технологічне, космополітичне. З Варшавою нерозривно пов’язане життя і творчість великого композитора — Шопена. По місту встановлено 15 «співаючих» лавок, сидячи на яких, можна послухати мелодії, написані композитором. Ми відвідали один із найкрасивіших у Європі палацово-парковий комплекс «Королівські Лазенки», а також самий незвичайний парк Варшави, який розташований на даху бібліотеки Варшавського університету! А ще більше нас вразив Центр науки «Коперник» — це не просто музей спадщини Миколи Коперника, тут можна самому стати вченим, перевірити на собі дію всіх фізичних законів.

«Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома» (Анатоль Франс)

Дякую усім! – Тетяна Мостова.