Поїздка Чернівці-Хотин

«Ніщо так не збагачує, як мандрівки» – М. Реріх

19 травня 2019 року профспілковим комітетом первинної профспілкової організації працівників нашого університету було організовано екскурсійну поїздку до Чернівців та Хотина, під час якої працівники мали можливість побувати у Чернівецькому національному університеті  імені Юрія Федьковича і не тільки…

Цікава назва «Хрещатик» – не єдина родзинка села в Чернівецькій області. Тут, на високому і крутому березі річки Дністер, знаходиться оглядовий майданчик. Без будь-яких технічних засобів звідси можна помилуватися унікальним географічним явищем – меандрові Дністра. Звідси і розпочалася наша екскурсія.

Другою зупинкою було чарівне місто Чернівці. Історія міста бере початок з глибини віків. Першу офіційну згадку історики знайшли ще у грамоті молдавського господаря Олександра І Доброго, яка була видана львівським купцям 1408 року. Справді, коли здійснюєш пішохідну прогулянку містом – відразу ж відчуваєш його таємничу давню історію. Ми відвідали  чотири головних площі міста (Центральна, Філармонії, Театральна, Соборна), драмтеатр ім. О. Кобилянської, Кафедральний собор, колишня вірменська католицька Петропавлівська церква, Георгіївська церква та багато інших архітектурних та історичних пам’яток. Продовження екскурсії по головному корпусу Чернівецького Національного університету – колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації (архітектурний пам’ятник ХIХ ст.). Цей унікальний об’єкт включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Недарма це місто свого часу називали  “маленьким Парижем”.

Наступною зупинкою нашої екскурсії було місто Хотин. Це місто-фортеця, яке розташувалося на узбережжі р. Дністер. Фортеця вразила нас своїми неприступними мурами та надзвичайними краєвидами. Побувавши там, ми ніби поринули у Середньовіччя.

День пролетів надзвичайно швидко. А. Франс влучно сказав: “Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома”.