175 річниця від дня народження Івана Пулюя поїздка Відень Прага

Профспілковий комітет організував поїздку, щоб тернопільські політехніки відвідали місця, де 100 років назад жив і працював відомий вчений Іван Пулюй

«Нема більшого гонору для інтелігентного чоловіка, як берегти свою і національну честь та без нагороди вірно працювати для добра свого народу, щоб забезпечити йому кращу долю» – чесно визнавав за життя професор Іван Пулюй, ім’я якого з квітня 1995 року носить Тернопільський національний технічний університет.

2018 рік – це 100 річниця з дня смерті  видатного фізика та електротехніка, винахідника, організатора науки, перекладача Біблії українською мовою, громадського діяча Івана Павловича Пулюя. З цієї нагоди наприкінці вересня 2018 року профспілковим комітетом первинної профспілкової організації працівників університету та за сприянням адміністрації була організована поїздка у Відень та Прагу, під час якої викладачі та працівники вишу мали можливість відвідати пам’ятні місця, пов’язані з життям та діяльністю вченого.

Зокрема, 29 вересня представники академічної громади університету, перебуваючи у Празі, вшанували пам’ять та відвідали могилу видатного вченого, професора Івана Пулюя. На місце останнього спочинку Івана Пулюя політехніки привезли грудку землі з рідного Гримайлова — містечка, де народився видатний фізик.  Присутні поклали квіти, було запалено лампадки, відбулася спільна молитва.

Надзвичайно пізнавальною виявилася  зустріч з професором з Чеського технічного університету у Празі – Іво Краусом. З цікавістю та вдячністю слухали присутні розповіді професора І. Крауса про внесок українського вченого у розвиток науки, освіти і техніки на Чеській землі. Він із захопленням розповідав про технічний університет та про лабораторію, у якій у свій час працював Іван Пулюй.  «Лабораторія Пулюя – це моє друге життя!» – говорив професор. У ході зустрічі також було обговорено питання підготовки заходів по відзначенню у Празі 175 річниці від дня народження Івана Пулюя.

Під час поїздки викладачі та працівники університету мали можливість побачити чудові альпійські краєвиди, архітектуру австрійських та чеських міст, мати пізнавальні екскурсії.

Поїздка залишила позитивні враження та незабутні емоції.